Právě je 28 bře 2024 10:07

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Tématické články v tisku

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Tématické články v tisku

Příspěvek od MacGyver » 07 led 2016 19:20

Docela mě překvapilo právě vyšlé číslo Reflexu. Nečekal jsem, že se objeví článek z těchto končin. Mediální boj PA serverů právě začal :D

A co když přijde válka? Někteří se připravují, nechtějí být bezradné panelákové ovce

Více na http://www.reflex.cz/clanek/ctete-v-tis ... edium=copy
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 55
Registrován: 26 zář 2015 16:27

Re: Tématické články v tisku

Příspěvek od goral » 08 led 2016 10:17

Jo taky jsem cumel co si udelal Fabik za akci.
Pockam az to nekdo nascanuje, tusim ze to za tech 40 korun nestoji.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Tématické články v tisku

Příspěvek od MacGyver » 08 led 2016 10:43

Můj názor na tuto propagaci a osvětu je stále neměnný. Jsem zastáncem principu, že by lidé, kteří mají přirozený selský rozum a pud sebezáchovy měli k tomuto tématu dojít sami, pozvolna a přirozenou cestou.

Osvěta je chválihodná a určitě přivede do komunit na netu nováčky, ale ruku v ruce s tímto jde strašně moc negativ. V US je toto téma již prázdnou marketingovou masáží tlačící na kupování nesmyslů. U nás to bude časem podobné, akorát zasazené do našeho kulturního okruhu. Marketing strachu, který hraje do karet jen umělé spotřebě a "biznisu", což ocení nejvíce výrobci a distributoři. Lovení senzací, výběr různých exotů a stylizace médií se snahou aspoň trochu šokovat, je podle mě medvědí služba jednoduchým myšlenkám, starých jak lidstvo samo.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 6
Registrován: 06 říj 2015 11:24

Re: Tématické články v tisku

Příspěvek od Tina » 10 led 2016 08:42

Tohle je podobná "osvěta", která nadělá víc škody, než užitku. A ženy se jen utvrdí, že takového blázna doma nechtějí...

http://www.dama.cz/laska-a-vztahy/lada-31-manzel-se-dal-k-prepperum-pripravuje-se-na-kolaps-spolecnosti-27140?ch=0#capter

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Tématické články v tisku

Příspěvek od MacGyver » 10 led 2016 10:02

Tino, na tom článku je vidět, že to psal někdo, kdo s tím má opravdu zkušenost, nebo obrovský vhled do subkultury prepperství. Osobně proti původní myšlence prepperství nic nemám, ale v současnosti se jedná o zdiskreditované označení, proti kterému budu vždy vystupovat.

Tuto subkulturu logicky reprezentují pošuci, kteří jsou mediálně zajímaví a dá se z nich vytěžit senzace. Partner vylíčený v tomto článku, je obyčejný fanatik, který má našlápnuto, že ho tato obsese vyřadí z normálního života. Psal jsem to už mnohokrát, lidé žijící v očekávání katastrofy, kteří si v každé zprávě najdou něco negativního, co jim zapadá do jejich obrazu světa a žijící každou vteřinu s tím, že vše musí konat proto, aby byli co nejlépe připraveni na NĚCO, skončí dříve či později velmi špatně. Časem se nedokáží s okolím bavit už o ničem jiném, svoji paranoiu promítnou do všech témat rozhovorů, setkávají se s čím dál větším nesouhlasem okolí, což má za následek uzavření se do sebe a postupnou izolaci od okolní společnosti. Do této paranoii topí všechny peníze a nesmyslné "investice" dokáží sami sobě vždy racionálně obhájit. V extrémních případech to vede až ke ztrátě přátel, rodiny i práce a příklonu k podobně smýšlející skupině. V alternativních komunitách se pak tyto jevy a problémy dostávají na jinou úroveň.

Lidé, beroucí přípravu na horší časy jako přirozenou součást života, která jim NIJAK nezasahuje do normálního života se můžou extrémnímu prepperství pouze smát a doufat, že neškodní pošuci, budou škodit popularizaci myšlenky rozumně připraveného jedince rodiny, komunity (sedláci, skauti, pionýři, Outward Bound, Bushcraft, atd.) na běžné nestandardní situace, co nejméně.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 6
Registrován: 06 říj 2015 11:24

Re: Tématické články v tisku

Příspěvek od Tina » 10 led 2016 11:10

Krásně jsi to napsal. Ano, přesně to přehánění, paranoia kam se podíváš a vnucování to svému okolí, ať chce nebo nechce, to jsem myslela tou "osvětou" v uvozovkách. Že původní myšlenka byla jistě dobrá, ale způsob realizace je takový, že si tím zničí život sobě, manželce a děti raději mít vůbec nebude.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 69
Registrován: 28 pro 2015 09:44

Re: Tématické články v tisku

Příspěvek od kregan » 11 led 2016 08:38

Navíc články na webech pro ženy v drtivé většině případů vznikají v úzkém kolektivu redaktorek a skutečnými událostmi jsou pouze inspirované.
Co nemáš, to nepotřebuješ.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 6
Registrován: 06 říj 2015 11:24

Re: Tématické články v tisku

Příspěvek od Tina » 12 led 2016 16:59

To sice ano, třeba horoskopy, osobnostní testy a různé psychologické články jsou tím pověstné, že je vymýšlejí na fleku od stolu, ale tohle vypadá, že to psal někdo, kdo o tom opravdu něco ví. Pochybuju, že průměrná redaktorka zná mouku žaludovku a inkoust z duběnek.


Zpět na Odborné knihy, příručky a tématické články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník