Právě je 28 bře 2024 22:51

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od MacGyver » 07 led 2016 16:26

Budou tomu dva roky co jsem si pořídil bundu a kalhoty Highlander od české firmy Direct Alpin. Dlouhodobě jsem s jejich výrobky velmi spokojen a oceňuji zejména propracovaný technický střih a precizní provedení. Idea kompletu vznikla v lukostřeleckých kruzích a od toho se odvíjí její střih a technické vychytávky.

Střihově mi komplet perfektně padne, jako vše od DA. Délka rukávů i nohavic je pro mně značka ideál.

Bunda
Oceňuji perfektní vysoký límec, který perfektně chrání krk a v kombinaci se šemagem je dokonalý. Kapuce odjímatelná na zip plní svoji funkci velmi dobře a nepřekáží. Rukávy mají velmi chytře řešenou dvojitou legu, která perfektně těsní a nikde nepřekáží. Daní za to je však těsnější oblékání, kterou ale velmi rád zaplatím, protože všechny moderní bundy, které mají dizajnové stahování legy suchým zipem většinou nefungují. Nefunkční stahovací pásek již při mírně opotřebeném sucháči strašně otravuje život. Náprsní kapsa je ideální na telefon a nepřekáží ani při nošení batohu. Mnozí ocení zip na pravé straně který v milisekundě umožní bleskový přístup ke všemu co máte na opasku. Například toulci se šípy :mrgreen:

Kalhoty
Opět perfektní anatomický střih, který mě osobně naprosto vyhovuje. Mohutnější postavy jaj ale nejspíše neocení. U kalhot bych volil jiný střih a umístění kapes. Nevím proč, ale například nošení peněženky v těchto kapsách je mi nepříjemné, což ale u ostatních "kapsáčů" nepozoruji. Je to dáno zřejmě úzkým střihem, díky kterému tvrdší obsah v kapse nepatrně tlačí. Nošení napříkla rukavic v těchto kapsách je bez problému. Oka na pásek jsou velmi robustní. Stahování nohavic na suchý zip funguje také velmi dobře.

Jedná se hustě tkanou bavlnu s DWR úpravou. Tedy trvale voděodpudivou. V dešti tento materiál naboptná, ztvrdne a dále již vodu nepropouští. Látka je z rubové strany vlhká, ale další vrstvy vám od ni již snadno nenavlhnou. Museli by jste v dešti pobývat velmi dlouhou dobu, což ale znamená, že kompletně provlhnete ať už máte na sobě jakýkoliv materiál (vzlínání, zatékání, vzdušná vlhkost, pot, atd.). Vyprané mokré kalhoty jsou tak tvrdé, že je můžete pro vysušení opřít do kouta.

Protože se jedná o bavlnu, tak ji s klidným svědomím můžu vytknout extrémní náchylnost k znečištění. Prach, bláto se z tohoto materiálu dají dostat jen praním. Skvrna od čaje, kávy, krve, mastnoty zůstávají věrné napořád. Moje kalhoty nesou z každého vývrhu zvěře nějaký zářez. Nečekejte od tohoto materiálu barevnou stálost. Kalhoty, které peru podstatně častěji jsou oproti bundě značně vybledlejší. Je to opět obecný neduh intenzivně používané bavlny.

Mnozí se mě ptali na šustění stran lovu. Hustě tkaná bavlna šustí jak prase, takže na čekanou tento komplet není ideální.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 55
Registrován: 26 zář 2015 16:27

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od goral » 07 led 2016 17:50

Jak casto ji nosis?

Psal jsem ted na Rozpad pomerne cerstvou kamaradovu zkusenost s Ventile od Tilaku.
Prekvapive po necelych dvou letech kazdodenniho noseni totalne ztratila impregnacni vlastnosti a ani Tilak nevi co s tim...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od MacGyver » 07 led 2016 18:57

Mě to nepřekvapuje. Kalhoty jsem nosil celkem často. Každou vycházku do přírody. Pokud to ale porovnám s jakýmkoliv silnějším bavlněným maskáčem, tak rozhodně stran udržení barvy vydrží víc. Origoš kalhoty M65 v olivové barvě byly největší držák co jsem kdy měl. Vyřadil jsem je, protože jsem z nich vyrostl.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 25 zář 2015 11:14

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od Rainier Wolfcastle » 08 led 2016 09:13

Nejlepší kup co jsem kdy udělal bylo na doporučení Gorala britské windproof. Na rozdíl od Ventile a jim podobným má výrazně vyšší mechanickou odolnost. Na rozdíl od marketingového shitu Fjallraven má i slušnou voděodolnost.

 
Příspěvky: 55
Registrován: 26 zář 2015 16:27

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od goral » 08 led 2016 10:26

Tak Fjalraven musis impregnovat :)
Ale jsem rad ze slouzi. Jsou to vyborny maskace.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 25 zář 2015 11:14

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od Rainier Wolfcastle » 08 led 2016 10:35

To ja vim. Koupil jsem Windproof. Byl jsem nadsen. Rikal jsem si, ze se posunu dale a poridim misto nej Fjallraven. Windproof jsem prodal a v akci koupil Fjallraven anorak. Poctive jsem ho naimpregnoval. Vydrz v desti? Maximalne 10 minut. Zkusil jsem predelat impregnaci a to same. V cervnu jsem sel hrebenovku Jeseniku. Cely den lehce mrholilo. Po hodine jsem byl cely promoceny. Takze jsem se s pokorou vratil zpet k Windproofu a jsem opet spokojen.

 
Příspěvky: 55
Registrován: 26 zář 2015 16:27

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od goral » 08 led 2016 11:01

Tak to cumim :)
Jako ja mel Fjalraven jen na testovani, na vetsi pouzivani mi pripad proste drahej :)
Taky dobra zkusenost.
Bavi me, jak ty britsky hadry porazi znacky jako Fjalraven a Tilak na plny care za zlomek ceny :))

Jen skoda ze to nejde sehnat v zeleny.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od MacGyver » 08 led 2016 11:29

Rozdíl v barevnosti. Vlevo bunda a vpravo kalhoty. Jak jsem psal, kalhoty byly prané častěji. Bunda bledne také.
Přílohy
DSCF0493.JPG
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 25 zář 2015 11:14

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od Rainier Wolfcastle » 08 led 2016 11:51

Goral: Za toto doporučení tě velebím kudy chodím :D Opravdu Fjallraven je u me znacka, která pouze teží z výtečného marketingu. Jinak za me jsou to absolutne vyhozene penize a jeste ke vsemu s vyrobou v Cine...
Podle me bude mit ten windproof uz pri tkani uzsi vazbu, ktera se jeste podpori nanesenim vosku. A hlavne v exponovanych mistech je latka zdvojena, takze to ma voda tezsi...

 
Příspěvky: 55
Registrován: 26 zář 2015 16:27

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od goral » 08 led 2016 13:49

jj souhlas.
Voskovany windproof to je nejgenialnejsi kus maskace pod sluncem. Delam vsechno pro to aby se to zaclo delat i v 95ce.

Jinak dela se i windproof v zelena, ale nevim co material..

Další

Zpět na Oblečení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků