Právě je 29 bře 2024 00:04

NEZDOLNY.CZ

Ad omnia paratus

Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

 
Příspěvky: 55
Registrován: 26 zář 2015 16:27

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od goral » 20 úno 2016 11:32

Tak po valce (a mezi trampy doted) byly oblibene bundy z celt. Melo to smysl...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 69
Registrován: 28 pro 2015 09:44

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od kregan » 22 úno 2016 13:00

Pár takhle šitých kousků k plné spokojenosti mám. Nevyjde to zas tak draho, je to přesně na míru a odpadá problém se shánením velikostí, materiálově to, co si řeknete/donesete. Jen to chce najít šikovnou krejčovou (oznčení "švadlena" bych nepoužíval, některé to uráží).
Kromě oděvů se takhle dá řešit i obuv. Mám na míru šitý boty na šerm a jsou úžasně pohodlné. Tak začínám uvažovat, že bych si tímhle způsobem pořídil i pohorky.
Co nemáš, to nepotřebuješ.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 25 zář 2015 11:14

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od Rainier Wolfcastle » 22 úno 2016 17:14

a dá se celtovina v potřebné kvalitě v dnešní době koupit jako metráž? nechtělo by se mi to dělat z klasických celt... A navíc by se podle mě neměla používat klasická nit, ale taková, která při kontaktu s vodou nabobtná a zacelí dírky-vpichy.

U bot je potřeba přetrpět prvotní investici-kopyto, která je docela pěkná rana.

 
Příspěvky: 55
Registrován: 26 zář 2015 16:27

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od goral » 23 úno 2016 11:46

Obavam se, ze sehnani celoviny je problem. Pokud uz jsou v galanetriich veci, co tak vypadaji, nedokazi ti rict vlastnosti, nedejboze treba objednat...

Usiti pohorek na miru... no preju plnou kapsu. To je dost jina vec nez boty na serm. Resil jsem to nedavno s velmi dobrym sevcem co sije na serm a rekl si dost brutalni cifru.
Zase na netu je par sevcu, co treba delaji kopie valecnych pohorek, tak kdybys mel stesti na kopyto na svou nohu...

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 25 zář 2015 11:14

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od Rainier Wolfcastle » 23 úno 2016 12:44

takže asi jedninna cesta nakoupit par celt a nechat ušít z toho.
Pokud pohorky na míru, tak nejlevněji asi od Makary. Dělá úpravy na míru zdarma. Jen semusí zajet do Kěžmarku k němu na dílnu, protože měřit si to doma a dělat nějaké obkresy není ideální

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 69
Registrován: 28 pro 2015 09:44

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od kregan » 23 úno 2016 14:41

O Makarách právě docela uvažuji. Obejde se to i bez kopyta, s tím, že prvních pár desítek kilometrů je utrpení. Prý pomůže udělat si ze začátku několik kratších vycházek v mokrých botech. Celtovina sehnat jde, ale vyjde to daleko dráž, než nakoupit celty a ušít to z nich.
Co nemáš, to nepotřebuješ.

 
Příspěvky: 55
Registrován: 26 zář 2015 16:27

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od goral » 24 úno 2016 13:01

Hele nespolehej na to, ze to rozchodis. Treba ve spicce ma kuze misty snad centimetr a proti ni jdou tvoje prstiky, takze pokud je kopyto na uzssi nohu, nikdy tu botu nerozchodis (zkusenost)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 69
Registrován: 28 pro 2015 09:44

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od kregan » 24 úno 2016 13:52

Vycházím ze zkušenosti s kanadama vz. 60. Ze začátku nohy trpěly, ale po prošlápnutí to byly jedny z mých nejpohodlnějších bot do terénu. Rovněž tvrdé francouzské kanady se mi podařilo rozchodit do pohodlna. Všeobecně jsou mi kanady pohodlnější než pohorky (na míru šitá bota bude mít víceméně charakter kanady). Mám Scarpy, které stály stejně jako boty od Makary, potí se mi v nich noha, dělají mi puchýře a poslední dobou se začaly rozpadat (mám je sice dlouho, ale nepoužívám moc často). Kanady vydrží přibližně stejně, ale jsou několikanásobně levnější + levnější opravy. Nesmrdí mi z nich nohy a puchýřů mám míň. Nevýhodou je, že dřív protečou, jsou o něco málo těžší a ze své podstaty nejsou vhodné pro těžké terény.

BTW Už jsme dost OT. Určitě by stálo za to založit téma "Obuv do terénu" a přesunout se tam.
Co nemáš, to nepotřebuješ.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 415
Registrován: 24 zář 2015 19:19
Bydliště: Brno

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od MacGyver » 24 úno 2016 18:52

Chlapi založte si nové vlákno a nerušeně pokračujte v debatě. Dyť to sami vidíte, že je to OT, tak nám s tím helfněte. Jsem teď v Tramtárii, ale udělám v tom posléze pořádek.
Vlastní zkušenost je nepřenosná!

 
Příspěvky: 26
Registrován: 26 zář 2015 19:27

Re: Hustě tkaná bavlana Ventile atp.

Příspěvek od Čolek » 24 úno 2016 19:37

Bunda z celty je škoda peněz.Pár jsem si jich ušil,jenže trvanlivost je špatná.Celtovina ze stanových dílců(flekatých) je zestárlá,prodírá se ve švech,lokty,kolena,zadek nevydrží i když se prošijí.Koupil jsem oleják a zatím spokojenost.Nepromokne,nehoří a líbí se mi.100% bavlna.Cena 2 800,-.A dá se pod něj ledaco schovat.Mám délku ke kolenům.
Dum spiro spero.

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků